Ekspresy do kawy przeznaczone do użytku biurowego każdego dnia wydają nawet kilkaset filiżanek aromatycznego napoju. Tak intensywna eksploatacja może prowadzić do zużycia niektórych części lub ich uszkodzenia. Nawet sprzęty domowe narażone są na usterki czy uszkodzenia mechaniczne. W takich sytuacjach ratunkiem okazuje się serwis ekspresów do kawy.

Inwestycja w drogi sprzęt zazwyczaj skutecznie zniechęca do jego wymiany, gdy dojdzie do usterki. Znacznie częściej użytkownicy decydują się na naprawę ekspresów do kawy, zwłaszcza, że profesjonalny serwis Saeco czy Jura jest w stanie szybko przywrócić urządzeniu sprawność. Po powrocie do właściciela wygląda on jak nowy, a sama usługa jest kilkanaście razy tańsza niż wymiana sprzętu na nowy. Do serwisu Evoca i innych renomowanych marek trafiają urządzenia z biur, restauracji, kawiarni czy domów, których naprawa ma znaczenie nie tylko ekonomiczne, ale też sentymentalne.

Czy opłaca się naprawa ekspresów do kawy?

Ekspres do kawy to kosztowne urządzenie, którego wartość może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Z tego względu nie wszyscy decydują się na jego zakup, część woli skorzystać z opcji dzierżawy ekspresu do kawy. Jednak bez względu na to, czy korzystasz ze sprzętu wynajętego czy własnego, nawet ten najlepszy może ulec uszkodzeniu.  Naprawa ekspresów do kawy to najkorzystniejsza opcja ratunku dla urządzenia, które odmówiło posłuszeństwa. Zwłaszcza, że renowacji czy modernizacji można poddać wiele podzespołów i części, w tym:

  • filtry,
  • elektroniczne panele sterowania,
  • sitka, "kolby",
  • pojemniki,
  • spieniacze mleka,
  • młynki,

Do serwisu ekspresów do kawy trafiają nie tylko urządzenia zepsute, ale też te wymagające oczyszczenia i konserwacji. Usunięcie kamienia, odetkanie bloku zaparzającego czy wysuszenie po zalaniu to tylko niektóre z czynności, które mogą ochronić ekspres przed całkowitym zniszczeniem.

Serwis Saeco i innych marek

W wyniku intensywnej eksploatacji biurowej lub z powodu uszkodzeń mechanicznych może dojść do uszkodzenia ekspresu do kawy. Serwis Saeco i innych marek zakłada postawienie trafnej diagnozy na temat usterki, a następnie szybkie jej wyeliminowanie. Często w tym celu potrzebne są części zamienne. Tylko korzystanie z tych oryginalnych może zapewnić użytkownikowi, że po powrocie z naprawy jego sprzęt znów odzyska swoją sprawność. Serwis Jura, podobnie jak serwis Evoca dysponują wysokiej klasy częściami. Pracujący w nich fachowcy zainstalują je w Twoim urządzeniu, aby po opuszczeniu serwisu Saeco znów mogło pracować na pełnych obrotach.

W serwisie ekspresów do kawy można skorzystać z pomocy profesjonalistów w zakresie naprawy, jak również konserwacji urządzeń. Warto pamiętać o regularnych wymianach zużywających się elementów oraz dokładnym czyszczeniu części podatnych na zabrudzenia, aby jak najdłużej cieszyć się aromatyczną kawą z własnego ekspresu.