flint logo

Kto może skorzystać z wynajętego ekspresu?

Kto może skorzystać z wynajętego ekspresu?

Kto może skorzystać z wynajętego ekspresu?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Usługa wynajmu/dzierżawy (na ogół wynajem świadczony jest na krótki okres czasu, podczas gdy dzierżawa jest usługą długoterminową) nie jest skierowana do zamkniętej grupy odbiorców. Oznacza to, że ekspres do kawy wynająć lub wydzierżawić może praktycznie każdy – zarówno właściciel niewielkiego salonu fryzjerskiego, jak i duża korporcja.

Warunkiem satysfakcji z wynajmu urządzenia jest:

  • wybór ekspresu adekwatnie do rzeczywistych potrzeb przedsiębiorstwa;
  • odpowiednie wynegocjowanie warunków wynajmu/dzierżawy urządzenia.

Salony fryzjerskie i biura nie są wyłącznymi odbiorcami usług wynajmu. Z korzyści płynących z dzierżawy profesjonalnych ekspresów ciśnieniowych korzystają również:

  • salony samochodowe,
  • uczelnie wyższe,
  • pracownie architektoniczne,
  • banki,
  • prywatne gabinety lekarskie i stomatologiczne,
  • szkoły językowe,
  • hotele

Można by tak wymieniać w nieskończoność. Dlaczego? Bo dobry ekspres do kawy jest mile widziany wszędzie tam, gdzie pracują ludzie i obsługiwani są klienci. To także przyjemny dodatek konferencji, szkoleń i przyjęć.

A co z kawiarniami?

Choć może się to wydać zaskakujące wiele punktów gastronomicznych – kawiarni, cukierni, restauracji – rozpoczyna swoją przygodę z dobrą kawą właśnie od usługi wynajmu profesjonalnego ekspresu przemysłowego.

Jak to możliwe?

Wynajem, remont i wyposażenie lokalu to wydatki, z którymi musi się zmierzyć każdy początkujący restaurator. Zwłaszcza obecnie, kiedy klienci coraz większą uwagę przywiązują do wystroju lokalu i jego komfortu. Nic więc dziwnego w tym, że na zakup profesjonalnego ekspresu do kawy zwyczajnie brakuje pieniędzy… Rozwiązanie tego problemu stanowi właśnie usługa dzierżawy. Dzierżawiąc wysokiej klasy przemysłowy ekspres ciśnieniowy początkujący przedsiębiorca od razu może zaoferować swoim klientom wyśmienitą kawę.

Wynajem ekspresu – czy to się opłaca?

W ogólnym rozrachunku wynajem – niezależnie czy mówimy o ciśnieniowym ekspresie do kawy, samochodzie czy kserokopiarce – zawsze jest droższy od zakupu. Jednak inwestowanie pieniędzy w sprzęt, który planujemy użytkować wyłącznie przez krótki okres czasu z perspektywy większości przedsiębiorców jest zwyczajnym marnotrawstwem. Poza tym, nie zawsze dysponujemy wystarczającym budżetem, który moglibyśmy przeznaczyć na jego zakup. Dlatego planując konferencję lub rozpoczynając działalność w szerokorozumianej branży gastronomicznej warto rozważyć możliwość wynajmu lub dzierżawy profesjonalnego sprzętu. W ten sposób, ponosząc stosunkowo niższe koszty (niż w przypadku zakupu urządzenia) możemy bardzo dużo zyskać.