flint logo

A gdyby tak choć przez chwilę…

A gdyby tak choć przez chwilę…

A gdyby tak choć przez chwilę…  – wszystko o wynajmie ekspresów do kawy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla wielu z nas dobra kawa jest podstawą udanego dnia. Jednak zakup dobrego ekspresu do kawy to nie lada wydatek, za którym idą kolejne:            

  • regularny zakup odpowiedniej kawy,
  • regularny serwis sprzętu,
  • koszty ewentualnych napraw.

Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej małych, średnich, a nawet dużych firm decyduje się na inne rozwiązanie – wynajem ekspresu do kawy.
Dzierżawa ekspresów do kawy – na czym to polega?
Dzierżawa ekspresów do kawy to forma wynajmu, w ramach której klient otrzymuje do swojej dyspozycji wybrane urządzenie na czas wskazany w umowie najmu/dzierżawy/wypożyczenia. Nazwy umów mogą się różnić zależnie od usługodawcy. Różne są również zasady, w oparci o które wynajmuje się ekspresy do kawy. Dlatego przed podpisaniem umowy warto zapoznać się z ofertami różnych firm i wybrać rozwiązanie, które będzie dla nas najdogodniejsze. Do najpopularniejszych form dzierżawy należy:
Wynajem bez obsługi
To forma dzierżawy skierowana do przedsiębiorców, którzy chcą ograniczyć do minimum miesięczne koszty wynajmu urządzenia. Wybierając tę opcję warto jednak pamiętać, iż przed zwrotem ekspres będzie musiał przejść drobiazgowy przegląd, a my możemy ponieść dodatkowe koszty wynikające z jego niewłaściwej eksploatacji i spowodowanych przez nią uszkodzeń. W praktyce to rozwiązanie niesie za sobą duże ryzyko. Jeśli więc zastanawiamy się nad długo terminowym wynajmem ekspresu do kawy, warto rozważyć drugą formę dzierżawy.
Wynajem z obsługą
To forma dzierżawy skierowana do przedsiębiorców, którzy przez cały okres dzierżawy nie chcą się martwić obsługą urządzenia, w zakresie:

  • wyboru odpowiedniej kawy lub kapsułek (kawa dostarczana jest regularnie, co wiąże się z kolejną korzyścią – nie trzeba pamiętać o konieczności jej zakupu);
  • regularnego serwisu sprzętu (ekspres poddawany jest regularnym przeglądom technicznym, w ramach których jest czyszczony i serwisowany, co szczególnie w przypadku dzierżawy długoterminowej niesie za sobą dwie korzyści – ekspres jest zawsze sprawny, a jego zwrot jest właściwie formalnością);
  • usuwania ewentualnych usterek (przy odpowiednio skonstruowanej umowie najmu możemy liczyć na bezpłatny serwis zarówno w przypadku usterek spowodowanych błędem ludzkim, jak i „kaprysem” urządzenia).

Na rynku nie brakuje również firm oferujących elastyczne warunki dzierżawy wybranego urządzenia. Wybierając tę formę dzierżawy/wynajmu mamy wpływ nie tylko na zakres usługi, ale również na jej cenę – płacimy tylko za te usługi, z których rzeczywiście chcemy korzystać. Najczęściej w ramach elastycznych warunków dzierżawy oferuje się wynajem urządzeń wraz z wybranymi usługami serwisowymi (dostawą kawy, przeglądem urządzenia, serwisem urządzenia) świadczonymi w zakresie i częstotliwości wskazanej przez klienta. Należy przy tym pamiętać, iż w przypadku profesjonalnych urządzeń o wysokiej wartości wynajmujący może nam narzucić konieczność korzystania z usług serwisowych nie rzadziej niż w terminach wskazanych w umowie.
 

Leave Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *